WebyW.cz

Pod pokličkou: jak pracuji

Na začátku pro mě bude zásadní se seznámit s vaším projektem. Pokud chci udělat parádní web, který není jen tak na okrasu, musím dokázat odpovědět na otázky jako: Co vás odlišuje od konkurence? Co jsou nejdůležitější informace, které by si měl každý návštěvník odnést? Mají stránky navozovat nějaký specifický pocit?
Od toho se odvíjí vše ostatní: jaké barvy je vhodné použít, jak sestavit menu, jaké grafické prvky navrhnout a další. Proto rozhodně nechci zanedbat přípravu zadání.
Než se pustím do práce, musíme si domluvit, které podklady dostanu od vás a co připravím já. U textů můžu nabídnout kompletní copywriting, ale taky třeba pouhou stylistickou úpravu.
U obrázků jsou ideální vaše vlastní fotky. Je jasné, že se na ně nelze spoléhat všude, a tak je možné se obrátit na fotobanky. V takovém případě vřele doporučuji určitou střídmost, protože při nesprávném užití mohou napáchat víc škody, než užitku.

Důležité milníky spolupráce

Po prvním kontaktu se můžeme domluvit třeba na krátkém telefonátu, kdy si objasníme základní obrysy spolupráce. Přes mail pak můžeme dořešit detaily. Po tom, co vše doladíme, si písemně potvrdíme zadání.
Teď přichází má chvíle - naplno se ponořím do vašeho projektu. Nový web chystám odděleně od vašich případných existujících stránek. Očekávanou délku prací si odsouhlasíme již během potvrzení zadání.
Jakmile bude první verze stránek hotová, pošlu vám neveřejný odkaz na připomínkování. Přichází čas na úpravy podle vašeho přání a vkusu: např. vyměnit obrázek, upravit nadpis a podobně.
Poslední etapa už je rychlovka. Vybrousím web k dokonalosti a upravím administraci webu na míru vašemu projektu, aby se vám stránky co nejjednodušeji upravovaly.
V dohodnutý termín stránky nasadím. Předám vám návod, jak stránky upravovat, případně si můžeme domluvit rychlé zaučení. Opravdu to nebude žádná věda :)
eyeusersdiamondhourglass